Přátelé přírody - skupina Malá liška z Olomouce

Od konce listopadu 2010 působí v Olomouci Přátelé přírody, z. s. - skupina Malá liška (dříve Malá liška – klub přátel přírody), součást celostátního spolku Přátelé přírody z. s. a jeho prostřednictvím celosvětového hnutí Přátel přírody (Naturefriends International). Přátelé přírody propagují pohyb a pobyt v přírodě, ale nejsme „jen“ turisté. K našim principům patří tolerance, solidarita a demokracie, důraz na dobré vztahy mezi lidmi navzájem, odpovědný postoj člověka k přírodě a budoucnosti planety Země. A tyto principy se promítají do všeho, co děláme. Typickým naším členem je dospělý kolem 40 let, naši členové mají věkové rozpětí 12 – 69 let, pokrýváme tedy téměř celé spektrum a máme nejrůznější povolání.

Skupina přátel přírody Malá liška svým členům a příznivcům z řad veřejnosti nabízí výlety za poznáním přírody a historie kraje, v němž jsme doma, amatérské kulturní akce – koncerty, výtvarné dílny, literární a cestovatelské besedy, netradiční výjezdy do zahraničí zaměřené na poznání tamní reality zblízka, české i mezinárodní akce se spřátelenými skupinami.

V letech 2011 - 2014 skupina uspořádala téměř 250 jednodenních i vícedenních akcí s průměrnou účastí 15 zájemců. Mezi méně tradičními akcemi byly více než týdenní výjezdy do Skotska, francouzské Provence či českých osad v rumunském Banátu, setkáváme se s jinými skupinami Přátel přírody v Česku a v jižním Německu máme partnerské NaturFreunde Metzingen, s nimiž dvakrát ročně podnikáme výměnné pobyty.

Spoluobčané z Olomouce se o naší činnosti mohou dozvídat z našich týdně aktualizovaných webových stránek www.malaliska.cz či z profilu na Facebooku, z dalších běžně dostupných informačních zdrojů (Kdy-kde-co, Olomoucké Info, Olomoucký deník) nebo třeba z letáčků v infocentru v podloubí radnice.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.