Zimní vycházka k dubu nás připravila na Vánoce

02.01.2015 17:38

V sobotu 13. prosince se 12 účastníků a pes vydalo na již tradiční zimní vycházku, která vedla z Chomoutova směrem do centra Olomouce, ovšem přes takzvaný Rodinný háj u Hromova dubu, kde členové a příznivci klubu Malá liška vysadili předloni svůj malý doubek. Dvakrát ročně, kolem letního a zimního slunovratu, ho navštěvují a zjišťují, jak se má. 

Tentokrát ale museli být zklamaní všichni, kteří se vyžívají v brodění se závěji sněhu, promrzání a milují bílou barvu. Sníh letos možná ani nebude. Počasí bylo zkrátka v podstatě jako v babím létě. Dub dostal novou přezdívku, vzniklou během konverzace na místě - "Dub upřímnosti" -, a taky vánoční fazónu. To když na něj Přátelé přírody pověsili podomácku vyrobení ozdoby. 

Cesta pak pokračovala přes artéský pramen vedle pole k Hlušovicím, přes okraj této vesnice k říčce Trusovka, která je přivedla na Lazce. Touto čtvrtí se prosmýkli a přes Letnou se dostali pod Dómské návrší. Výlet pak zakončili obědem v restauraci Tortura (někdo říká "Mučírna"). Ale zmučení po těch 9 a půl kilometrech rozhodně nebyli!

Fotky z výletu jsou tady...

Více zde: https://www.malaliska.cz/news/zaver-roku-olomouckych-pratel-prirody-vylet-za-mesto-i-puncovani/