Vypravte se s námi objevit Nový Svět

04.05.2016 12:25

Další z komentovaných vycházek olomouckými předměstími se uskuteční v úterý 10. května od 17:00 hod. Tentokrát bude ve středu našeho zájmu čtvrť Nový Svět.

Dozvíme se nejen, že Nový Svět je teprve od r. 1918 místní část Olomouce s 987 obyvateli, sousedící s Hodolany a Holicí. Původní samostatná ves, připomínaná už v r. 1314 a dříve nazývaná Dědinka, stávala kolem ramene Moravy těsně před Olomoucí, náležela městu Olomouci a olomouckému měšťanu Lukáši Salzerovi. Tím to teprve začne. Těšit se můžete na další historická fakta a připomínky na ně, které se zachovaly do našich dob.

 

Úterý 10. května :: Za skrytým kouzlem Nového Světa

17.00 | sraz u dětského hřiště vedle Galerie Šantovka v Olomouci

Květnovou vycházkou pokračujeme v seznamování se s trasami projektu Do přírody ve městě. Nyní se vydáme podél místních vodních toků do městské části Nový Svět. Prohlédneme si její památky, pokocháme se přírodou kolem řeky Moravy, třeba i nakrmíme tamní kačeny a sami sobě něco dobrého na zub opečeme v  hospůdce Na Hřišti, kde je k dispozici ohniště. 

Průvodkyní nám bude Marcela Dosedělová, která tuto trasu pro projekt zpracovala. Příspěvek na akci: členové Přátel přírody zdarma, hosté 20 Kč.

 

Další květnové akce olomouckých Přátel přírody: https://www.malaliska.cz/news/kveten2016/