První plánovací setkání

02.07.2014 17:56

První plánovací setkání

Poslední červnový den, ačkoliv právě začaly letní prázdniny, byla svolána naše skupina dobrovolníků pro plánování tras v projektu Do přírody ve městě, abychom se podívali a podiskutovali, jak je kdo daleko s prací a zda už se finální podoba rýsuje.

Tentokrát se nás sešlo deset, a po bouřlivém vítání všech se všemi, jsme se dali do práce. Probrali jsme technické věci - co kam napsat, jak dlouhý má být zápis, co s fotkami apod.

U toho proběhla diskuze o tom, kam zařadit rubriku Historie dané oblasti. Ono je těžké rozhodnout, zda historii místa dát hned na začátek, nebo k dalším informacím. Nakonec jsme se dohodli, že formulář, kam budeme zapisovat podrobně trasy, zůstane stejný jako dříve.

A potom jsme si vyslechli, jak se komu na jeho trase daří, co ještě potřebuje projít a nastudovat, každý přispěl svými znalostmi krásného města Olomouce, a třeba i poradil druhým, co ještě zajímavého úvést.

Iva už přišla s téměř hotovou trasou. Má na starosti konečnou Šlechtitelů a tam zrovna není ráj pro chodce. Ale poradila si velmi dobře a věříme, že její trasa bude hodně zajímavá.

Včerejší setkání dobrovolníků vnímám jako velmi podnětné a zajímavé. Za odměnu jsem našim dobrovolníkům upekla třešňovou bublaninu; zbaštili jsme ji celou.

 

Další setkání budeme mít opět ve Foxklubu na Javoříčské 31.7. a už se těšíme na další příspěvky.

 

Zapsala: Marcela Mosser