Na Povlu otevřela venkovní posilovna, takto vypadá

12.11.2015 20:19

 Olomouc – Zacvičit si v posilovně zdarma a na čerstvém vzduchu pod širým nebem mohou od čtvrtka lidé v Kischově ulici v olomoucké městské části Povel. V novém posilovacím parku kousek za Zenitem najdou příznivci sportu systém hrazd, žebříků, bradel, laviček a kruhů, které jsou vytvořeny tak, aby člověk efektivně cvičilí s vahou vlastního těla.

„Tento druh cvičení u nás zažívá v posledních letech obrovský boom. Základy tohoto stylu tréninku jsou přitom známé tisíce let, jejich počátek najdeme v řecko-římské gymnastice," vysvětluje Martin Polášek, který se na výstavbě nového posilovacího parku podílel.

„Celé workoutové hriště jsme postavili takzvaně na klíč, tedy od výkopových prací, základové betonové desky, přes pokrytí tartanem, včetně hlavní konstrukce a doplňků jako jsou lavičky i malá bradla a informační cedule," uvedl Martin Polášek.

Za sportoviště, ve světě známá jako street workout, zaplatilo město půl milionu korun.

Další ve městě přibudou

V budování "pouličních posiloven" chce radnice pokračovat. Příští rok by měl podobný areál vzniknout u současného dětského hřiště v Čechových sadech. Další cvičiště pro street workout se plánují v Neředíně, u in-line okruhu v Hejčíně či v areálu VŠ kolejí Šmeralova.  

Zdroj: Olomoucký deník, 11. 11. 2015