Líbí se vám naše řeky? Povodí Moravy teď hledá dobrovolníky na úklid břehů

15.03.2017 21:16

Máte opravdu rádi řeky? Pokud ano, můžete pomoct i s jejich úklidem. Státní podnik Povodí Moravy a dobrovolníci připravují již čtvrtý ročník úklidové akce My pro vodu – voda pro nás, která se uskuteční od konce března do půlky dubna 2017.

Hlavním cílem akce je vyčistit co nejvíce kilometrů břehů a přispět tak k čistému okolí potoků a řek. S tím podniku pomáhají dobrovolníci z řad ochránců přírody, studentů, zástupců různých zájmových sdružení či jednotlivci.

Úklid břehů bude probíhat na více jak 60 úsecích, jejichž seznam, termíny a konkrétní popisy lokalit jsou uvedeny na stránkách Povodí Moravy, s.p. www.pmo.cz „Pro všechny dobrovolníky budeme mít k dispozici pracovní rukavice a pytle na sběr odpadu a zajistíme svoz a odvoz nasbíraného odpadu,“ uvádí mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Zájemci, kteří by se do této úklidové akce chtěli zapojit, mají napsat e-mail na adresu kucerova@pmo.cz nebo volat 541 637 317 a sdělit vybranou lokalitu i počet osob.

První ročník vyhlásilo Povodí Moravy v roce 2014, akce se zúčastnilo téměř 1 300 dobrovolníků. V loňském roce se, i přes deštivé počasí, zúčastnilo 2040 dobrovolníků, kteří posbírali celkem 45,5 tun odpadků a vyčistili břehy řek v celkové délce 232 kilometrů.

Zdroj: Olomoucký Rej