Čtvrté setkání dobrovolníků

10.09.2014 20:36

Našemu setkání předcházely nepříznivé okolnosti. V prostorách klubu seniorů, od kterého jsme měli půjčené klíče, byla jiná akce, takže ještě dvacet minut před zahájením jsme nevěděli, kde se sejdeme. Operativně jsme se dohodli se slečnou v hospodě U Jelena a mohli jsme se tedy uchýlit do jejích prostor.
Tentokrát se nás sešlo dvacet, byli tam nejen dobrovolníci, ale i příznivci našeho projektu. Naši lidé dostali postupně slovo, aby sdělili ostatním, co je na jejich trase zaujalo a co se jim líbilo.
Hanka měla konečnou Železárny, byla i na Poděbradech, což je velké jezero u Horky a navštívila motorkářský fort, kde byla vpuštěna a mohla se občerstvit.
Kryštof si vybral konečnou Chválkovice, je to pro něj srdeční záležitost a má tam oblíbená místa – muzeum veteránů, trasa po louce vhodné na golf. A má ještě jednu trasu – konečná Panelárna, či spíše Bělidla. Jezdí tam dělnický autobus, jsou tam fabriky, zkrátka hrabalovská poetika….vhodné pro vtáhnutí přátel přírody „zpět do přírody“.
Marcela si vybrala Bukovany - Bukuland, kde jsou krásné výhledy na Olomouc, na každém kroku křížek a je možno tam udělat i více tras. Cesty vedou přes pole i přes luka a tak bylo těžké přesně trasu popsat. Další její trasa byla od konečné Přichystalova. Jde se pěšky k Moravě a můžeme pokračovat podél Moravy až k Šantovce. Prý tam bydlí i bobři.
Honza měl na starosti konečnou Chomoutov a u Hromova dubu poblíž doubku Malé lišky potkal malíře. Vede tam polňačka a bylo to super.
Věrka popsala velebný starý hřbitov na Nové Ulici a Jana v Týnečku objevila kyselku.
Renata byla nadšená parčíkem v Nemilanech. Jsou tam staré, vzrostlé stromy, chládek pro maminky s dětmi, vše čisté, krásné a udržované. Je tam také nemilanský lesík, rybníček a pískovna.
Vaškovi se na Nových Sadech také líbilo, zjistil mnohé historické údaje.
Eva pojala svou neředínskou trasu velkolepě. Věnovala jí spoustu času a má více variant. Park Malého prince, odpočinkový areál, Tři kříže a hodně z historie.
Iva a Lenka důkladně popsaly trasu Holice – holický les, kde je vysazeno 72 000 malých stromků. Dále část Holice, zvaná Amerika, kde se dá koupat, i záchranu a opravu kříže.
Iva se věnovala konečné Šlechtitelů a Lenka Černovíru a Lošovu, kde jsou také pěkné procházky.
Povídání bylo živé a všichni představili zajímavá zákoutí svých tras. Všichni jsme udělali spoustu práce. Na Radkovi a na mě bude tíha rozhodnutí, co všechno na našem webu uveřejníme. Ale výsledek se již slibně rýsuje.
Další setkání máme naplánováno 1. 10., kde doladíme všechny trasy do finální podoby.
Potěšilo mě, že všichni zúčastnění brali svůj úkol velmi zodpovědně. V dnešní době, kdy si každý hraje pouze na svém písečku, je to obdivuhodné. Udělat něco nejen pro sebe, zasluhuje velkou pochvalu.


Marcela Moser
Koordinátorka projektu